Choroba... Ból...

Czy lekarz zaproponował Ci
WSZYSTKIE rozwiązania?

Szanowny Czytelniku,

jednym z najistotniejszych problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze zwykle nie proponują pacjentom terapii naturalnych.

Nie robią tego z braku czasu, odpowiedniego przeszkolenia, ale również z uwagi na regulacje prawne. A przecież terapie naturalne są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób!

Na przykład jeśli cierpisz na chorobę zwyrodnieniową kości i stawów, czyli artrozę, Twój lekarz bez wątpienia przepisze Ci niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. aspirynę, diclofenac, ibuprofen...). Być może otrzymasz też wlewy z kortyzonu.

Leki te usuwają częściowo ból, ale mają również skutki uboczne oraz nie zwalczają przyczyny choroby (destrukcji chrząstki).

Dzisiaj już wiemy, że składniki naturalne mogą nie tylko uśmierzyć ból, ale także wznowić produkcję chrząstki. W wielu badaniach okazało się, że pacjenci dotknięci artrozą cofnęli swój zegar biologiczny o całe lata.

Odzyskali oni dawną sprawność bez niepożądanych skutków ubocznych. Niektórzy zdołali uniknąć lub przynajmniej opóźnić wstawienie protezy kolana. Pokazały to badania naukowe opublikowane w renomowanych czasopismach medycznych znanych na całym świecie: The Lancet1 i The Archives of Internal Medicine2.

Oczywiście nie da się zagwarantować, że będą one skuteczne w każdej sytuacji. Mam na myśli zwłaszcza takie przypadki, kiedy ktoś od lat cierpi i próbował już wszystkich dostępnych metod leczenia... Nie powiem Ci wtedy, że naturalna terapia wszystko naprawi. Być może nawet, i przykro mi to mówić, nie uda się znaleźć sposobu skutecznej pomocy.

Nie ma natomiast wątpliwości, że wielu osobom preparaty naturalne pomagają wtedy, gdy medycyna konwencjonalna zawodzi. W przypadku dużej liczby chorób istnieją metody terapeutyczne, które nie są proponowane przez publiczny system opieki zdrowotnej.

Absurdem jest, że właśnie te osoby, które najbardziej ich potrzebują, nie są o nich informowane!

Przytoczyłem Ci przykład artrozy, ale to tylko jeden spośród wielu.

„Nie mają już cukrzycy“

Weźmy cukrzycę: obecnie już wiadomo, jak w sposób naturalny cofnąć postęp choroby lub zmniejszyć liczbę zażywanych leków. W niektórych przypadkach chorzy nawet całkowicie odzyskują zdrowie.

Tutaj również mówię o wynikach badań, które zostały opublikowane w znanym na świecie czasopiśmie naukowym: Diabetologia, wydawanym przez Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Badań nad Cukrzycą (EASD: European Association for the Study of Diabetes)3.

Naukowcy z Uniwersytetu w Newcastle, w Wielkiej Brytanii, badali diabetyków z nadwagą. Przez 8 tygodni przestrzegali oni specjalnej diety, bardzo restrykcyjnej.

Ale rezultaty tych 8 tygodni diety dają wszystkim cukrzykom na świecie nowe perspektywy w walce z ich chorobą.

Glikemia uczestników na czczo i po posiłku stopniowo wracała do normy. Ich trzustka, która w większości przypadków przestała wcześniej prawidłowo funkcjonować, podjęła swoją normalną funkcję produkcji insuliny.

W przypadku wszystkich uczestników wszelkie objawy cukrzycy całkowicie ustąpiły. I podkreślam – ta zmiana dokonała się bez stosowania żadnych leków chemicznych, a tylko dzięki modyfikacji sposobu odżywiania badanych.

Ale to nie wszystko. Gdy później uczestnicy tego badania otrzymali pożywienie złożone tylko i wyłącznie z pokarmów zakazanych cukrzykom, okazało się, że większość z nich zareagowała tak, jakby nigdy nie byli chorzy.

Nie mieli już cukrzycy!

Jeszcze bardziej imponujący jest fakt, że zjawisko to okazało się być trwałe: po trzech miesiącach od powrotu do normalnej diety 64% uczestników w dalszym ciągu nie miało żadnych objawów choroby.

To pokazuje możliwości, które tkwią w terapiach naturalnych.

A co można poradzić
w przypadku chorób sercowo-naczyniowych?

Kilka milionów Polaków zażywa leki przeciw cholesterolowi. Dowiedziono jednak, że te leki wcale nie zmniejszają ryzyka śmierci z powodu zaburzeń kardiologicznych.

Zdaję sobie sprawę, że te słowa mogą szokować. To, co mówię, jest absolutnym przeciwieństwem tego, czego uczą na uczelniach medycznych.

Ale to właśnie wykazali najznamienitsi kardiolodzy. Choćby jeden z najbardziej znanych specjalistów w tej dziedzinie, doktor Michel de Lorgeril, badacz CNRS, kardiolog.

Jest on autorem wielu książek, których tytuły nie pozostawiają żadnych wątpliwości: Oszustwo cholesterolu, Powiedz swojemu lekarzowi, że cholesterol jest niewinny, a wyleczy Cię bez leków, a także Cholesterol, kłamstwa i propaganda.

Doktor Michel de Lorgeril opublikował też setki artykułów w największych międzynarodowych czasopismach medycznych, takich jak The Lancet, The American Journal of Cardiology i Journal of Internal Medicine.

Potępia on fakt, że milionom ludzi z chorym sercem podaje się leki, które mają potencjalnie niebezpieczne skutki uboczne, podczas gdy istnieje naturalne rozwiązanie pozwalające na redukcję zagrożeń sercowo-naczyniowych bez leków lub przy ich minimalnym wykorzystaniu – dotyczy to też osób, które przeszły już zawał lub udar mózgu!

Ale choć prace te są znane w innych krajach (choćby w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych), to w Polsce, tak jak we Francji, nie mogą się jakoś przebić.

Nie jest niespodzianką, jak ogromną władzę posiada przemysł farmaceutyczny. Jego przedstawiciele robią wiele, aby przekonać lekarzy, że medycyna alternatywna opiera się na iluzji (efekt placebo itd.) i że tylko leki chemiczne mają działanie udowodnione naukowo.

W rzeczywistości leki naturalne również
są przedmiotem badań naukowych.

Wiedza w tej dziedzinie intensywnie się rozwija. Istnieją czasopisma medyczne na temat medycyny naturalnej, które mają ten sam wymagający i rygorystycznie przestrzegany poziom, co czasopisma o medycynie konwencjonalnej.

Wszystko po to, by przekazywać informacje osobom, które ich potrzebują. Dlatego też stworzyliśmy Dossier Naturalnych Terapii.

Dossier Naturalnych Terapii to cykl raportów specjalnych na temat nowych odkryć z zakresu medycyny naturalnej potwierdzonych przez badania naukowe. Są one zaprezentowane w prosty i przystępny sposób, również dla tych osób, które nie mają wykształcenia medycznego ani stopni naukowych.

To ja, Jean-Marc Dupuis, kieruję tym projektem.

Mój bezpłatny newsletter, Poczta Zdrowia, niesie pomoc już bardzo dużej liczbie osób. Jego polskie wydanie, które ukazuje się zaledwie od początku stycznia, prenumeruje już około 75 000 osób.

Czyni go to prawdopodobnie najbardziej poczytnym elektronicznym czasopismem na temat medycyny naturalnej w Polsce (we Francji jego odpowiednik – Santé Nature Innovation – ma już ponad 1 000 000 odbiorców i podobnie jest w innych krajach europejskich, w których się ukazuje).

Wielu Czytelników prosiło mnie jednak, bym poszedł o krok dalej. Chcą dostać pełne raporty na temat konkretnych chorób wraz z listą wszystkich skutecznych naturalnych metod leczenia, nazwami polecanych produktów, opisem ich dawkowania i informacją, gdzie je kupić.

Dlatego właśnie zgodziłem się stworzyć Dossier Naturalnych Terapii

Mam tu na myśli comiesięczny raport specjalny, który możesz otrzymywać e-mailem. We Francji prenumeruje go już ponad 74 000 moich Czytelników.

W każdym miesiącu jedna choroba jest omówiona w sposób systematyczny: otrzymasz pełne informacje na temat zapobiegania i leczenia jej metodami naturalnymi i wyjaśnienia, jak te metody możesz od razu zastosować.

I nie mam tutaj na myśli tylko katarów, lekkich oparzeń i drobnych urazów: otóż mówię także o poważnych chorobach, takich jak artroza, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, choroby sercowo-naczyniowe, a nawet nowotwory.


Weźmy na przykład zieloną herbatę...


Zielona herbata zawiera duże ilości galusanu epigallokatechiny (EGCG) z rodziny polifenoli.


Podczas badań laboratoryjnych badacze zaobserwowali, że substancja ta jest w stanie powstrzymać rozwój nowotworu. Z pewnością istnieje różnica między tym, co dzieje się w laboratorium, a wnętrzem ciała ludzkiego, ale wiele badań dowiodło, że smakosze zielonej herbaty rzadziej chorowali na raka.


Chińska zielona herbata, najbardziej rozpowszechniona, zawiera niewiele EGCG. Lepiej pić japońską zieloną herbatę, bardziej bogatą w EGCG!

Takie właśnie praktyczne informacje znajdziesz
w Dossier Naturalnych Terapii.

I to nie jedyny przykład:

 • Kurkuma potencjalnie przyczynia się do samozniszczenia komórek nowotworowych oraz zakłóca ich rozmnażanie się. Ale niezbędne jest zmieszanie kurkumy z tłuszczem (na przykład z oliwą z oliwek) i pieprzem, aby Twój organizm mógł przyswoić tę substancję.

  Nie możesz tego wiedzieć jeśli nikt Ci o tym nie powie - i właśnie dlatego publikuję te informacje w Dossier Naturalnych Terapii.

 • W miarę upływu lat i w związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, w Twoim organizmie gromadzą się metale ciężkie. Zwiększają Twoje ryzyko zachorowania na raka i inne choroby (depresja, bóle głowy, alergie, grzybice...).

  Tymczasem niektóre warzywa, spożywane regularnie, pomogą Twojemu organizmowi w pozbyciu się metali ciężkich: są to warzywa z rodziny kapustowatych, czyli: kapusta, rzodkiewka, rzeżucha, rzepak. Ważne jest, abyś to wiedział.

 • Słodycze oraz pokarmy o podwyższonym indeksie glikemicznym (które silnie podnoszą poziom cukru we krwi) są przyczyną epidemii otyłości, cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych i raka.

  Wydaje się to trudne, ale istnieje wiele pysznych pokarmów, którymi można zastąpić takie pożywienie. Dossier Naturalnych Terapii powie Ci, jakie to pokarmy.

 • Badania naukowe wykazały, że witamina D redukuje zagrożenie nowotworem, pod warunkiem posiadania w organizmie minimum 40 do 50 mikrogramów tej witaminy na litr krwi.

  Dobra wiadomość jest taka, że podnoszenie poziomu witaminy D w organizmie jest jednocześnie łatwe i przyjemne. Wystarczy regularnie zażywać kąpieli słonecznych i jeść tłuste ryby (łosoś, sardynki, makrele...) – gotowane w niskiej temperaturze, a także niektóre drożdże.

Oczywiście wszelkie szczegółowe informacje na ten i wiele innych tematów znajdziesz w Dossier Naturalnych Terapii.

Thierry Souccar, który merytorycznie nadzoruje Dossier Naturalnych Terapii, jest jednym z najbardziej znanych we Francji ekspertów w dziedzinie żywienia i biologii starzenia się.

Stworzył w latach 90. XX wieku biochemię żywieniową na Uniwersytecie Kalifornijskim, napisał 15 książek, z których wiele stało się bestsellerami oraz wyszkolił setki lekarzy na temat nowych możliwości, które przynosi medycyna naturalna.

W Dossier Naturalnych Terapii wskaże Ci on, w jaki sposób pomóc organizmowi w samoleczeniu, dostarczając mu zdrowych pokarmów oraz odpowiednich suplementów. Nauka ta nosi nazwę nutriterapii i jest to jedna z najbardziej obiecujących gałęzi medycyny naturalnej. Nutriterapia rozwinęła się w ostatnich latach do tego stopnia, że badacze trendów uznają ją za gałąź medycyny, która zrewolucjonizuje trzecie tysiąclecie.

Aby zrozumieć dzisiejsze zainteresowanie nutriterapią, trzeba wiedzieć, że od 1950 roku sposób odżywiania się populacji zachodniej dramatycznie się pogorszył. Świeże warzywa i owoce spożywane dzisiaj przez społeczeństwa krajów uprzemysłowionych nie mają już tych samych wartości odżywczych, co kiedyś.

Donald R. Davis, badacz powiązany z Instytutem Biochemii Uniwersytetu w Austin w Teksasie, przeanalizował dane zebrane przez Ministerstwo Rolnictwa Stanów Zjednoczonych w 1950 roku i w 1999 roku, dotyczące wartości odżywczych 43 uprawianych warzyw i owoców.

W 6 pokarmach na 13 poziom składników odżywczych zmniejszył się. Poziom zawartości 3 minerałów: fosforu, żelaza i wapnia zmniejszył się od 9 do 16%. Zawartość protein zmalała o 6%, ryboflawiny – o 38%, a kwasu askorbinowego (witaminy C) – o 15%.

Nie jest to wcale zaskakujące: bogactwo mineralne ziem uprawnych zostało wyczerpane przez współczesne intensywne metody uprawy.

Efekt jest taki, że aby otrzymać minimalne dawki dzienne podstawowych składników odżywczych (witaminy, minerały, oligoelementy, aminokwasy), absolutnie nie wystarczy spożywanie zalecanych „5 owoców i warzyw dziennie“.

To wyjaśnia, dlaczego według najnowszych badań francuskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, podczas których przebadano tysiące osób, aż 3,7 milionów na 7,1 miliona Francuzów źle się odżywia.

Nie w 1850 roku, ale DZIŚ.

Jestem pewien, że w Polsce jest podobnie.

Mnożą się liczne przypadki cukrzycy, nadciśnienia, depresji – na skutek spożywania niewystarczającej ilości składników odżywczych oraz zbyt wielu produktów szkodliwych dla zdrowia.

Niestety, często przez brak odpowiedniej wiedzy lekarze starają się „leczyć“ choroby za pomocą leków syntetycznych, jeszcze bardziej niszcząc rezerwy organizmu.

Jednak obecne wyniki badań są jednoznaczne: wielu chorobom można zapobiec, można je też czasem wyleczyć, po prostu zmieniając swój sposób odżywiania oraz wyrównując niedobory w organizmie. Z gwarancją, że nie wystąpią żadne niepożądane efekty uboczne.

To przeciwieństwo leków syntetycznych, które choć mogą być skuteczne, to niestety, często wywołują szkodliwe skutki uboczne w innych organach.

Na przykład:

■ Aspiryna jest skutecznym środkiem przeciwbólowym..., ale jednocześnie może uszkodzić błonę śluzową żołądka. Może spowodować poważne krwawienia i wrzody w Twoim układzie trawiennym.

■ Kortyzon redukuje stany zapalne, ale pobudza infekcje. Na dłuższą metę powoduje osteoporozę, cukrzycę, rozregulowanie hormonalne, opuchliznę na twarzy i problemy skórne.

■ Antybiotyki zabiją niektóre bakterie..., ale uszkadzają florę jelitową. Osłabiają też system immunologiczny i mogą być toksyczne dla wątroby i nerek. Przyczyniają się do rozwoju drożdży, które mogą zainfekować jamę ustną (pleśniawki i kandydoza) oraz powodują grzybicę narządów płciowych.

Natomiast medycyna naturalna przynosi korzyści całemu organizmowi, wpływając zbawiennie na jego stan. Ogólnie rzecz biorąc, produkt naturalny, który daje miejscowe korzyści, tak naprawdę wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie w różnych innych obszarach.

Kiedy, przykładowo, bierzesz witaminę D, aby wzmocnić kości, naukowcy dowodzą, że redukujesz jednocześnie zagrożenie chorobą nowotworową. Kwasy omega-3, które zmniejszają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, poprawiają również samopoczucie psychiczne (efekt antydepresyjny) i redukują degenerację mięśni.

Ale uwaga: substancje te, choć są naturalne, nie mogą być nigdy stosowane nieostrożnie. W każdym przypadku, a zwłaszcza kiedy przyjmujesz konwencjonalne leki syntetyczne, musisz zapytać o zdanie swojego lekarza, zanim podejmiesz jakiekolwiek nowe leczenie.

Jest to ważne, ponieważ większość produktów naturalnych zawiera mimo wszystko substancje aktywne. Nie mają one niepożądanych skutków ubocznych, ale ryzyko interakcji i przedawkowania zawsze istnieje.

Dlatego też Dossier Naturalnych Terapii pokieruje Cię, w jakich przypadkach i w jakich dawkach przyjmować witaminy, minerały, pierwiastki śladowe i aminokwasy:

 • W przypadku kataru, na przykład, możesz spróbować zażywać witaminę E i cynk;
 • Bóle głowy i migreny: magnez i witamina B2 mogą Ci znacząco pomóc;
 • Nadciśnienie: zwiększ dawkę potasu i zmniejsz dawkę soli;
 • Wypadanie włosów: tu mogą pomóc witamina D, glutamina i cystyna;
 • Sprawność umysłowa: unikniesz zaburzeń poznawczych związanych z wiekiem, dzięki dwóm substancjom naturalnym: acetyl-L-karnitynie i cholinie.
 • Jeśli zażywasz leki przeciw cholesterolowi (statyny), zaprzyjaźnij się z koenzymem Q10, aby podnieść swoją energię komórkową, wzmocnić tkanki mięśniowe (w szczególności serce) i zapobiec utracie pamięci (co jest częstym skutkiem ubocznym w przypadku statyn).

Wszystko to są tylko drobne przykłady. Czytając Dossier Naturalnych Terapii, otrzymasz – w zwięzłej formie – rzetelne informacje na temat nowych odkryć w nutriterapii dotyczących różnorakich chorób:

 • chorób sercowo-naczyniowych,
 • nowotworów,
 • problemów z prostatą,
 • menopauzy,
 • bólów głowy,
 • bezsenności,
 • choroby Parkinsona,
 • Alzheimera,
 • problemów gastrycznych i skórnych.

Interesują nas wszystkie tematy związane ze zdrowiem.

Ale uwaga: Nie sądź, że nowoczesne zdrowe odżywianie oznacza pokarmy bez smaku i aromatu, które trudno przełknąć. Wręcz przeciwnie, najnowsze badania dowodzą na przykład, że – jeszcze zanim pomyślisz o jakichkolwiek naturalnych suplementach – możesz zrobić przysługę swojemu organizmowi, jedząc po prostu… dobre tłuszcze!

Przede wszystkim
nie wykreślaj ze swojej diety tłuszczów!

Od wielu lat osoby odpowiedzialne za zdrowie publiczne próbują wpoić społeczeństwu, że tłuszcze spożywcze są naszym wrogiem numer 1.

Jednak teza ta nie została potwierdzona przez współczesnych badaczy. Wprost przeciwnie, wskazują oni, że musisz wręcz zwiększyć spożycie dobrych tłuszczów!

Olej rzepakowy, olej lniany, tłuste ryby, orzechy, kozłek, dynia i portulaka zawierają tłuszcze, które zmniejszają śmiertelność w wyniku zaburzeń sercowo-naczyniowych. Jeśli brakuje Ci takich tłuszczów, ryzyko to zwiększa się w przypadku różnych chorób i depresji. Wiele olejów obniża nawet poziom cholesterolu.

Ponadto, w kontekście diety odchudzającej, spożywanie tłuszczów jest niezbędne, aby dać Ci poczucie sytości, potrzebne do utraty nadmiaru kilogramów. Jeśli głodujesz, Twoje ciało przestawia się na tryb „głodowy“: zwalnia swój metabolizm, aby zachować kalorie, a więc i zbędne kilogramy.

Prawdą jest, że na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że zalecenia te są zaskakujące. Tymczasem, czytając Dossier Naturalnych Terapii, przekonasz się, że to, co słyszymy od ponad 40 lat na temat tłuszczów, jest dokładnie odwrotne niż ustalenia naukowców.

Czy wiesz, że amerykańskie społeczeństwo od 1975 roku wciąż zmniejsza spożycie tłuszczów? W niczym to jednak nie przeszkodziło szerzącym się epidemiom: otyłości, chorobom serca, cukrzycy, nowotworom...

Dzisiejsze badania wskazują na korzystny wpływ tłuszczów – niezbędnych w niektórych procesach biologicznych. Czytając Dossier Naturalnych Terapii, nauczysz się wybierać właściwe tłuszcze oraz dostosowywać swój styl gotowania tak, aby tłuszcze, które zjadasz, pomogły Ci żyć długo – w dobrej formie ciała i umysłu.

Dossier Naturalnych Terapii zawiera również inne informacje ważne dla Twojego zdrowia.

Znajdziesz tu na przykład przepisy na pyszne potrawy spowalniające proces starzenia.

Badania na temat współczesnego żywienia pokazały, że wiele pokarmów przyczynia się do starzenia organizmu, wywołując różne reakcje szkodliwe dla komórek i organów (w szczególności tętnic i mózgu), takie jak:

 • utlenianie, które powoduje śmierć komórek i uszkadza DNA (będąc źródłem nowotworów); jest ono spowodowane spożyciem pokarmów, których trudno unikać;
 • glikacja: proteiny i cukry – fruktoza i glukoza – łączą się, by stworzyć ciężkie związki, które niszczą Twój organizm. To trochę tak, jakby gotować jajko zbyt długo – nie da się tego cofnąć. Szkody są nieodwracalne. Glikacja występuje także wtedy, gdy spożywasz mięsa pieczone na grillu, w szczególności na barbecue;
 • stan zapalny: kiedy jest chroniczny, zabija komórki mózgowe, spowalnia krążenie i może powodować powstawanie blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych (ryzyko zawału i udaru).

Wszystkie te reakcje są przyspieszane nieodpowiednim odżywianiem.

Dobra wiadomość jest taka, że inne substancje mają działanie pozytywne: chronią Twoje komórki, wzmacniając ich ściany, czyniąc je młodymi i elastycznymi, dbają o Twój organizm, wygładzają Twoją skórę i mogą przyczynić się do reaktywacji funkcji fizycznych i neurologicznych niszczonych przez lata.

W Dossier Naturalnych Terapii znajdziesz m.in. (to tylko kilka przykładów):

 • wyśmienity przepis na pierś z kaczki, która odbuduje Twoje zapasy antyoksydantów – zwalczających wolne rodniki i przeciwdziałających utlenianiu;
 • sposób, jak ugotować jagnięcinę, aby po Twoim systemie krwionośnym krążyły tylko dobre tłuszcze;
 • deser z malin, który chroni przed chorobami serca;
 • marynatę, która odbuduje Twoje zasoby omega-3;
 • karczochy faszerowane, które niszczą komórki rakowe

oraz setki innych przepisów, które przyniosą dla Twojego zdrowia wiele korzyści.

Porady zawarte w Dossier Naturalnych Terapii mogą być nieraz tak proste, jak zalecenie spożycia bananów, jabłek lub awokado:


Banany przeciw zawałowi:
      banany są doskonałym źródłem witaminy B6 i witaminy C, błonnika i manganu. Zawierają dużo potasu, którego już od 30 lat jest coraz mniej w pokarmach rozwiniętych społeczeństw. Potas jest niezbędny do utrzymania ciśnienia tętniczego na normalnym poziomie oraz dobrego funkcjonowania serca. Jedzenie jednego banana (niezbyt dojrzałego) dziennie może więc pomóc zapobiec nadciśnieniu i ochronić Cię przed zawałem.

Jabłka przeciw osteoporozie:
      jabłka zawierają procyjanidyny B-2, które odgrywają kluczową rolę w opóźnianiu starzenia, zapobiegają pojawianiu się zmarszczek i stymulują porost włosów. Badacze francuscy odkryli, że flawonoid, zwany florydzyną, który znajduje się tylko i wyłącznie w jabłkach, może uchronić kobiety po menopauzie przed osteoporozą i może również poprawić gęstość kości. Liczne badania pokazały także, że jedzenie jabłek może pomóc w zapobieganiu wielu typom raka, astmie, cukrzycy, nadciśnieniu i tyciu!

Awokado i rak:
      awokado jest od dawna znane ze swoich właściwości antycholesterolowych i zdolności do utrzymania w zdrowiu układu krążenia. Jest też i nowość: według najnowszych wyników badań dr. Stevena M. D’Ambrosio i jego współpracowników z Ohio State University w Stanach Zjednoczonych wydaje się, że składniki fitochemiczne wyciągu z awokado Haas (odmiana o czerwonawej i ciemnej skórce) są zdolne do zniszczenia komórek rakowych, a również – stosowane doustnie – uniemożliwiają przekształcanie się komórek w stanach przedrakowych w nowotworowe.

Jest to kolejny przykład informacji, którą możesz znaleźć tylko w Dossier Naturalnych Terapii.

Odkryjemy przed Tobą również rośliny egzotyczne, które możesz wprowadzić do swojej kuchni i które mogą czynić cuda dla Twojego zdrowia:

 • Dwie łyżki stołowe ziaren salba, zwanych również chia, zawierają więcej błonnika niż dawka słynnego na świecie leku Metamucil i dostarczają Ci jednocześnie 3050 mg omega-3 – będąc ekwiwalentem ponad 5 kapsułek oleju lnianego lub 10 kapsułek tranu. Ich wysoka zawartość kwasu chlorogenicznego i kofeinowego ułatwia również metabolizm glukozy i kontrolę wagi.

 • Badania wykazały, że ashitaba (warzywo o zielonych liściach z Dalekiego Wschodu) może przyczynić się do poprawy zdrowia, jak również pomóc w leczeniu niektórych problemów medycznych. Chodzi między innymi o odporność osłabioną przez infekcje bakteryjne i wirusowe, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemię, bóle mięśniowe i cukrzycę typu 1 i 2. Poprawia również detoksykację krwi, wątroby i nerek.

Podkreślam raz jeszcze, to tylko kilka przykładów, na szybko, ponieważ nie mam tu możliwości, aby więcej na ten temat mówić. Ale co miesiąc możesz otrzymać nowy numer Dossier Naturalnych Terapii, pełen takich informacji – jeśli tylko już dziś go zaprenumerujesz.

Ale uwaga: comiesięczne raporty Dossier Naturalnych Terapii nie są dla każdego.

Ich prenumerata to – po pierwsze – wyraz oporu przed zatruwaniem naszych organizmów przez leki chemiczne, zbyt często przepisywane przez lekarzy pod wpływem “perswazji” koncernów farmaceutycznych. A po drugie – stanowi ona wsparcie inicjatywy ekspertów w dziedzinie zdrowia naturalnego dotyczącej prawa pacjentów do leczenia alternatywnego.

Cześć opłaty za prenumeratę zostanie przekazana Instytutowi Ochrony Zdrowia Naturalnego, czyli europejskiej organizacji non-profit, która walczy z próbą wprowadzenia w Europie ograniczeń dla medycyny naturalnej.

Niezależna publikacja
Dossier Naturalnych Terapii
jest całkowicie rewolucyjna w odniesieniu
do „poprawnego“ leczenia akademickiego.

Znajdziesz tutaj obiektywne artykuły ze wszystkich dziedzin „alternatywnych“ poszukiwań medycznych prowadzonych aktualnie na świecie, takie jak np. badania Instytutu Linusa Paulinga na temat dożylnego stosowania witaminy C w walce z chorobami serca i nowotworami.

W skrócie: mówimy otwarcie o badaniach, które są obecnie prowadzone – przy zachowaniu pełnej dyskrecji – przez lekarzy być może trochę zbyt zaawansowanych jak na nasze czasy. I wiemy, że zszokuje to niektórych.

My jednak chcemy bronić naszych Czytelników przed fałszywymi plotkami.

W zasadzie nie ma dnia, żeby media nie straszyły nas niebezpieczeństwami czyhającymi na nasze życie na talerzu lub na półce w łazience.

Zwłaszcza, gdy dowiadujesz się, że produkt stosowany bez zastrzeżeń od dziesiątek lat jest nagle ogłaszany śmiertelną trucizną zagrażającą Twojemu życiu, to trzeba podejść do tych „rewelacji“ krytycznie.

Równie często za wielkim tytułami w gazetach kryją się agencje reklamowe i public relations opłacane przez lobby przemysłowe, by zniszczyć konkurencję. Mogą to być również laboratoria chcące sprzedać swoje szczepionki. Albo po prostu ludzie pragnący zrobić szum w mediach.

Dlatego damy Ci obiektywne informacje na temat skuteczności szczepionek przeciw grypie. Powiemy też, co myśleć na temat zagrożeń związanych z aspartamem i bisfenolem-A.

Dossier Naturalnych Terapii gwarantuje, że przy każdym omawianym temacie otrzymasz najświeższe dane i wyniki badań naukowych, potwierdzone przez lekarzy, którzy są najbardziej na bieżąco w dziedzinie nowych naturalnych metod leczenia.

Dossier Naturalnych Terapii poszuka za Ciebie – w ponad 150 specjalistycznych publikacjach – najbardziej obiecujących wyników badań prowadzonych przez specjalistów ze 120 krajów.

Prenumerata choć jednej z tych publikacji kosztowałaby Cię setki złotych (nie licząc czasu straconego na rozszyfrowanie naukowego języka artykułów). Ale dzięki Dossier Naturalnych Terapii otrzymasz wiedzę o skutecznych środkach medycyny naturalnej zawartą w nich wszystkich.

Nasi eksperci wyszukują bowiem pojawiające się tu i ówdzie w literaturze medycznej „perełki“ i natychmiast Ci je przekazują – w sposób zwięzły i zrozumiały. Tak jest w przypadku wszelkich tematów omawianych w Dossier Naturalnych Terapii.

W ten sposób otrzymujesz informacje, na których samodzielne zdobycie musiałbyś poświęcić setki godzin.

I jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie medycyny ani biochemii, to jest to dodatkowy powód, żeby zaprenumerować Dossier Naturalnych Terapii: ten cykl raportów jest stworzony specjalnie dla osób, które w tych dziedzinach nie mają stopni naukowych.

Za każdym razem, kiedy czytasz o jakimś specyfiku, Dossier Naturalnych Terapii powie Ci, w jakiej formie go przyjmować, w jakiej dawce, jak często i przez jaki czas oraz jakich rezultatów możesz oczekiwać. W zrozumiały sposób, bez skomplikowanych słów.

Powtarzam jednak, że rezultaty takiego leczenia nie mogą być w pełni gwarantowane; istoty ludzkie nie są maszynami i każda osoba, która przedstawia Ci jakiekolwiek rozwiązania jako „w 100% skuteczne“, musi być niestety uznana za niewiarygodną.

Jednak w żadnym razie nie można Cię pozbawiać dostępu do informacji, które mogą mieć decydujący wpływ na Twoje zdrowie. Natura bowiem posiada niezmierzone skarby i co roku przynosi nam mnóstwo nowych odkryć.

Prenumerata Dossier Naturalnych Terapii jest również sposobem na finansowanie rozpowszechniania bezpłatnego newslettera Poczta Zdrowia, który otrzymujesz e-mailem.

Jeśli doceniasz naszą pracę, jeśli chciałbyś, żebyśmy ją kontynuowali i w dalszym ciągu pomagali Czytelnikom w sposób naturalny zachować i odzyskać zdrowie, zaprenumeruj już dzisiaj Dossier Naturalnych Terapii, a otrzymasz pełne, kompletne informacje na temat zapobiegania wielu najważniejszym chorobom i najskuteczniejszych sposobów ich leczenia.

W powitalnym prezencie otrzymasz
2 ważne raporty
oraz specjalny rabat:

Raport specjalny nr 1: „Jak zwalczyć cukrzycę odpowiednią dietą. Naukowa rewolucja w odżywianiu”

Jest to rewolucyjny raport na temat cukrzycy typu 2. Wskaże Ci szczególną dietę, pozwalającą kontrolować cukrzycę, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie się jej pozbyć. Odkryjesz remedium przeciwcukrzycowe ukryte w Twojej własnej kuchni. Ten raport zostanie Ci przesłany w powitalnym prezencie, nie zapłacisz za niego ani grosza.

Raport specjalny nr 2: „Cała prawda o cholesterolu”

Jego niski poziom wcale nie oznacza mniejszego zagrożenia chorobami układu krążenia. Na szczęście istnieją naturalne środki, które pozwalają to ryzyko zmniejszyć. Nawet jeśli nie masz dziś tego typu problemów, lepiej postaraj się im przeciwdziałać. On również zostanie Ci przesłany bezpłatnie, abyś mógł lepiej ocenić, jak ważne informacje i rady będziesz dostawać co miesiąc w Dossier Naturalnych Terapii.

Następnie, regularnie co miesiąc
będziesz otrzymywać e-mailem
nowy raport Dossier Naturalnych Terapii

Koszt każdego pełnego raportu z cyklu Dossier Naturalnych Terapii wynosi mniej niż koszt jednej filiżanki kawy w kawiarni. Mogę Ci zaoferować tak niską cenę, gdyż wierzę, że wielu moich Czytelników zdecyduje się na prenumeratę i uda nam się pokryć koszty.

Twoja prenumerata będzie co roku odnawiana automatycznie, bez konieczności zamawiania jej od nowa: dziś opłacisz jej koszt za pierwszy rok, po roku taką samą kwotę za kolejne 12 miesięcy – i tak w następnych latach.

Dzięki automatycznie odnawianej prenumeracie (którą oczywiście możesz w każdej chwili przerwać!) masz moją gwarancję, że ta cena nie wzrośnie i że nigdy nie zabraknie Ci żadnego numeru Dossier Naturalnych Terapii.

Zauważ, że roczna opłata za wiedzę i praktyczne wskazówki, które przekaże Ci Dossier Naturalnych Terapii, jest zbliżona do kwoty, którą musisz zapłacić za pojedynczą, często zaledwie 10-minutową, konsultację u większości lekarzy specjalistów.

Masz przy tym pełną gwarancję zwrotu pieniędzy: w każdej chwili, gdybyś chciał z jakichkolwiek przyczyn przerwać prenumeratę, możesz to zrobić, zgłaszając informację o tym e-mailem na dossier@pocztazdrowia.pl. Zwrócimy Ci pieniądze za wszystkie niewysłane jeszcze numery.

Ważne: zdaję sobie sprawę, że cena prenumeraty Dossier Naturalnych Terapii – w porównaniu do wartości porad, które znajdują się w tych raportach – jest bardzo atrakcyjna. Wiem też, że 2 ważne powitalne raporty, które teraz dodajemy za darmo, czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną.

Pragnę jednak uniknąć sytuacji, w której ktoś zamawiałby ten cykl raportów tylko z uwagi na takie doraźne korzyści.

Zależy mi bowiem, aby nawiązać z Czytelnikami długoterminową relację. Ważne jest, abyś regularnie czytał artykuły zamieszczane w Dossier Naturalnych Terapii, gdyż podstawą troski o zdrowie jest prewencja, polegająca również na zmianie stylu życia.

Jeśli jesteś gotowy na to gotowy, zapraszam. Aby teraz zaprenumerować Dossier Naturalnych Terapii, kliknij w link

Chcę otrzymywać raporty z cyklu Dossier Naturalnych Terapii

lub przycisk poniżej.

Oczywiście przed ostatecznym dokonaniem zapłaty będziesz mógł sprawdzić wszelkie warunki tej prenumeraty na tej stronie: https://www.pocztazdrowia.pl/oferta/form/DN010EAPZ00.

Pamiętaj jednak, że dodatkowe 2 raporty możesz otrzymać w prezencie teraz, w specjalnej promocji. Nie wiem, czy kiedykolwiek jeszcze ta okazja się jeszcze powtórzy, więc jeśli interesuje Cię medycyna naturalna, możesz mieć do siebie żal, jeśli ją przegapisz.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

Chcę otrzymywać Dossier Naturalnych Terapii

PS

Jeśli jeszcze się wahasz, pomyśl o oszczędnościach, które zapewni Ci Dossier Naturalnych Terapii, dzięki temu, że wskaże Ci naturalne środki o właściwościach leczniczych ukryte na Twojej kuchennej półce...

Cukrzyca: goździki i cynamon spowalniają przyswajanie cukrów przez śluzówki; dodając je do deseru, ograniczasz poziom glikemii po posiłku. Kwas alfa-liponowy chroni cukrzyków przed problemami sercowymi i neurologicznym (250 do 500 mg/dziennie).

Starzenie i detoksykacja: surowe awokado, melon, szparagi, grejpfrut, kabaczek, bataty ze skórką, truskawki, surowe pomidory, pomarańcze, kantalupa, kalafior, brokuł, brzoskwinia, cebula, cukinia, surowa marchew, surowy szpinak są źródłem glutationu, czyli proteiny, która oczyszcza komórki, a której brakuje wraz z wiekiem.

Choroby sercowo-naczyniowe: marchew podnosi odporność dzięki beta-karotenowi, który występuje w niej w dużych ilościach. Sok ze świeżej marchwi (z wyciskarki) jest szczególnie skuteczny (250 ml daje 24 mg beta-karotenu).
Chcę otrzymywać Dossier Naturalnych Terapii

PPS

Oto kilka listów otrzymanych od Czytelników Dossier Naturalnych Terapii. Nie przesyłam Ci ich po to, by się zareklamować, ale by pokazać po prostu, że osoby, które otrzymują raporty Dossier Naturalnych Terapii są naprawdę zadowolone – dlatego głęboko wierzę, że i Ty będziesz:
 • Nareszcie mam możliwość dowiedzieć się od lekarzy, o naukowo udowodnionych naturalnych metodach leczenia. Wielki szacunek i podziękowania. To balsam dla mojej duszy, zwłaszcza, że po poważnym zatruciu w naukowym laboratorium chemicznym, wyleczyłam się metodami medycyny naturalnej. Medycyna konwencjonalna po 4 latach bezskutecznego leczenia dała mi I grupę inwalidzką. Teraz chodzę, nawet potrafię biec, utrzymać w ręce nie tylko szklankę. Teraz znów potrafię myśleć logicznie, zapamiętywać to, co czytam i wyciągać wnioski.

  Dziękuję Światu, że jesteście.

  Teresa Bojarek

 • Bardzo dziękuję za nadesłanie raportów. Wszystkie zapisałem. Są kapitalne.

  Stefan Laszyn

 • Dziękuję za roczną wiedzę na temat zdrowia, bo "Dossier Naturalnych Terapii" to super niezależna publikacja.

  J.Paluch

 • Jestem waszą klientką i bardzo chętnie czytam Wasze raporty na tematy zdrowia.

  Danuta Serafinowicz

 • Dziękujemy za dobrą robotę uświadamiania społeczeństwa o prewencji zdrowia!

  Daria i Jan Wojnarowie

 • Bardzo dziękuję za tak ciekawe i cenne informacje na temat zdrowia i naturalnych terapii, metod zapobiegania chorobom, jakie Pan przekazuję za pomocą "Dossier Naturalnych Terapii" i "Poczty Zdrowia". Cieszę się niezmiernie, że trafiłam na Pańskie publikacje i że zdecydował się Pan przekazywać tę wartościową wiedzę tutaj w Polsce.

  Lucyna Piekarczyk

 • Dziękuję serdecznie za wspaniałą wiedzę. Prenumeruję Pocztę Zdrowia i jestem pod wrażeniem informacji jakie są nam przekazywane. Jeszcze raz serdecznie, z całego serca dziękuję.

  Maria Sternadel

 • Serdecznie dziękuję za wszystkie informacje otrzymywane od Państwa. Chętnie je czytam i jak najwięcej próbuję zapamiętać.

  Jolanta Kompf

 • Bardzo lubię Was czytać.

  Halina Moscicki

 • Dziękuję za ciekawe informacje

  Barbara Dobrowolska

 • Z kilku przeczytanych raportów nadesłanych do mnie jestem bardzo zadowolony i polecam kolejnym osobom zainteresowanie się tematem i prenumeratą.
  Pozdrawiam i dziękuję

  Waldemar

 • Dziękuję bardzo, za otrzymany numer Dossier Naturalnych Terapii, oraz za prezent, jakim są raporty specjalne. Jestem zwolenniczką medycyny naturalnej i cieszę się, że będę co miesiąc otrzymywać szczegółowe, bardzo przydatne informacje i wskazówki w zapobieganiu i leczeniu różnych schorzeń, metodami naturalnymi. Będą one przydatne zarówno dla mnie, jak i dla mojej rodziny, i znajomych. Pozdrawiam i czekam na następny raport.

  J.L.

 • Jesteście rodzynkiem w dzisiejszym świecie.

  Darek

 • Witam i serdecznie dziękuję za wszystkie maile z bardzo dla mnie interesującą treścią. Jestem gorącą zwolenniczką naturalnych terapii i medycyny niekonwencjonalnej.

  Halina Ziółkowska

 • Super ciekawe i rzetelne informacje o zdrowiu! Polecam darmowy newsletter Poczty Zdrowia, a także płatne raporty!

  Monika Sierakowska

 • Warto naprawdę warto, polecam i zachęcam do lektury i prenumeraty

  Livia Lidia S.

 • Prenumeratę Dossier Naturalnych Terapii otrzymuję od chwili rozpoczęcia jej publikowania w ubiegłym roku. Jestem namiętnym i skrupulatnym kolekcjonerem i entuzjastą elektronicznych wiadomości publikowanych przez Waszą Redakcję.

  Richard

 • Bardzo jestem zadowolona zarówno z artykułów Poczty Zdrowia, jak i obszernych raportów z Dossier Naturalnych Terapii. Dziękuję.

  Dorota Nałęcz-Nieniewska

Chcę otrzymywać Dossier Naturalnych Terapii

Źródła tego artykułu:

(1) Reginster J.Y., Deroisy R., Rovati L.C., Lee R.L., Lejeune E., Bruyere O., Giacovelli G., Henrotin Y., Dacre J.E., Gossett C., Long-term effects of glucosamine sulphate on osteoarthritis progression: a randomised, placebo-controlled clinical trial. Lancet 2001 Jan 27;357(9252):251-6.

(2) Pavelka K., Gatterova J., Olejarova M., Machacek S., Giacovelli G., Rovati L.C., Glucosamine sulfate use and delay of progression of knee osteoarthritis: a 3-year, randomized, placebo-controlled, double-blind study. Arch Intern Med 2002 Oct 14;162(18):2113-23.

(3) Lim E.L., Hollingsworth K.G., Aribisala B.S., Chen M.J., Mathers J.C., Taylor R., Reversal of type 2 diabetes: normalisation of beta cell function in association with decreased pancreas and liver triacylglycerol. Diabetologia, doi : 10.1007/s00125-011-2204-7.

Informacje zawarte w niniejszym artykule są opublikowane w celu informacyjnym i nie mogą być traktowane jako indywidualne porady lecznicze. Zalecamy, aby przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji skonsultować się z lekarzem lub terapeutą, gdyż nawet naturalne preparaty przy niektórych dolegliwościach mogą być przeciwwskazane. Nie należy opierać na tym artykule żadnej kuracji bez konsultacji z lekarzem. Wydawca nie ma intencji wchodzenia ze swoimi Czytelnikami w relację lekarz – pacjent. Wydawca nie odpowiada za niezawodność, skuteczność ani za poprawne korzystanie z informacji zawartych w newsletterze, ani za problemy zdrowotne, które mogą wystąpić na skutek omawianych terapii.

Dossier Naturalnych Terapii wydawane jest przez Poczta Zdrowia sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 zł, zarejestrowaną przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod nr KRS 0000445450.

Aby się z nami skontaktować, proszę pisać na adres: kontakt@pocztazdrowia.pl